Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tercihlerde Son İki Gün
08-01-2012, 07:44 PM
Mesaj: #1
Tercihlerde Son İki Gün

Sevgili üniversite öğrencileri ve adayları,

tercih maratonunda son iki günü saymaya başlayabiliriz sanırım. 3 Ağustos 2012 günü sona erecek olan tercihlerin yapılması yani başvurularda sona gelinmek üzere. Tercih yapan arkadaşlarımızın aceleci olmaması gerektiği konusunda tekrar uyarımızı yapalım. Ama kararını vermiş olan arkadaşlarımız da son günü beklemesinler. Çünkü sistem yoğunluğu sebebiyle işiniz zora girmesin.

Bu yıl üniversiteleri daha kalabalık bir maraton bekliyor. Kontenjanların artmasıyla birlikte şehirlerimiz daha yoğun bir öğrenci kitlesini misafir edecek. Ulaşım araçlarının gerekliliği bu yönüyle daha çok kendisini gösterecektir.

Öğrencilerin toplu taşıma araçlarını ne kadar fazla kullandıklarını biliyoruz. Belediyelerin bu konuda çalışma yapmalarını istiyoruz.

Biz öğrencileri kazıklamaya çalışan ev sahiplerine de buradan seslenmek istiyorum. Öğrenciler memleketlerini bırakarak sizlerin şehrinize, evinize geliyorlar. Tabi ki eğleneceğiz, gezeceğiz, misafir arkadaşlarımız gelecek. Lütfen bu konularda biraz daha toleranslı davranın biz öğrencilere. Sonuçta amacımız bir üniversite okumak, başarılı olmak.

Öğrenciler için istediğiniz kira ücretlerini biraz düşürün. Öğrenci olmamız demek zengin olduğumuz, bu parayı her türlü karşılayabileceğimiz anlamına gelmesin. Zaten ülkemizde öyle bir durum var ki her yer aracı kaynıyor. Bir şey yapıyorsunuz, hemen arada bir kişi kendini gösteriyor ve gereken ücreti alıyor. Emlakçılar da bu söylediklerimin içinde. Alınan komisyonlar bir kira ücreti kadar alınıyor. Aslında bu yasaktır. Ev kirası kadar komisyon alamaz bir emlakçı. Bakın sevgili arkadaşlar böyle bir durumla karşılaştığınızda lütfen gerekli yerlere şikayetinizi yapın.

Tercihler bittikten sonra barınma sorunları ve kayıt dönemi gibi başlıklarla karşınızda olacağız. Barınma sorununu geniş bir şekilde ele alacağız.

Unigar.com - Üniversiteliler Paylaşım - Sohbet - Tartışma Platformu
Forum Kurallarına Lütfen Uyunuz.
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla

Reklam Ver
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
İletişimUnigar.comYukarıya dönHafif SürümRSS