Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kemal Sunal Nereli
02-11-2016, 01:08 AM (Bu Mesaj 02-12-2016 04:07 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : mustiraper.)
Mesaj: #1
Kemal Sunal Nereli

Kemal Sunal Hayatı


Türk sinemasına böylesine usta bir isim daha gelir mi bilinmez ancak bildiğimiz tek şey var böylesine sevilen ölümünün üzerinden 16 yıl geçmesine rağmen adını duyduğumuzda yüzümüzü güldüren bir insan daha gelmeyeceği kesin. Kemal Sunal 1944 yılında fakir bir aile olan Mustafa ve Saime çiftinin en büyük çocukları olarak İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Kemal Sunal Nereli? Sorusunun cevabına gelince İstanbul olarak cevap vermemiz mümkün. Birçok kaynakta farklı yerler örnek gösterilse de aslen İstanbulludur. Kemal Sunal Nereli? İle ilgili söylediğimiz gibi birçok yanlış bilgi dolansa da resmi kaynaklarda İstanbullu olduğu bilinmektedir. İnternet üzerinde Kemal Sunal Nereli? Sorusuna cevap bazı kaynaklarda Malatya olarak da gösterilebilir. Fakat Malatya Annesinin memleketidir. Ayrıca iki kardeşi bulunan Kemal Sunal’ın 87 den fazla filmde rol aldığı bilinmektedir. Kariyeri boyunca birçok ödülde bulunduran usta oyuncu Salako, Hababam Sınıfı serileri, Süt kardeşler filmleri ile milyonlarca kişinin kalbini kazanmış gönlünü feth etmiştir. Kemal Sunal’ın ölmeden önce çektiği son film ise oğlu Ali Sunal ile beraber oynadığı Propaganda filmidir.

3 Temmuz 2000 tarihinde Balalayka filminin setine giderken uçak korkusundan dolayı kalp krizi geçirerek hayata veda etmiştir. Kızı Ezo ve Oğlu Ali Sunal’da babasının izinden giderek ekran önünde yer almışlardır. Ölümü üzerinden tam 16 yıl geçmiş rol aldığı filmler halen ilk günkü gülümseme ile izlenmektedir.

Kaynakça: Yazar Sahibi
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
02-22-2017, 01:34 AM
Mesaj: #2
RE: Kemal Sunal Nereli
Güzel makale teşekkürler
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
01-11-2018, 10:30 PM
Mesaj: #3
RE: Kemal Sunal Nereli
malatyalıı

bilgisayar servisi
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
İletişimUnigar.comYukarıya dönHafif SürümRSS